Dzień Edukacji Narodowej

14 października – Święto Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli. W naszym przedszkolu świętowaliśmy nieco wcześniej, bo 13 października. W ten niezwykły dzień dzieci poprzez tańce, śpiewy i wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność wychowawcom i opiekunom za trud, serce, uśmiech włożony w ich wychowanie i edukację. Nie od dziś wiadomo, że przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba w życiu, szczególnie małych dzieci – to opiekun, przewodnik i autorytet. Bycie nauczycielem przedszkola jest nie tylko zawodem, ale także odpowiedzialną misją. Świadomy nauczyciel każde dziecko musi traktować jako to jedyne, najważniejsze i niepowtarzalne, musi umieć słuchać. Zatem nic dziwnego w tym, że nawet okolicznościowe wiersze dopasowane były do pracowników przedszkola. Symboliczny kwiatek wręczony każdej z pań był ukoronowaniem wyrecytowanych życzeń. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim dzieciom za piękny występ i złożyła nauczycielom życzenia z okazji ich święta. Dziękujemy Chacie Polskiej za zasponsorowanie lizaków, które tworzyły podstawę do prezentów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku w sposób szczególny Wójt, Pan Zenon Gałka wyróżnił naszą koleżankę Panią Katarzynę Nowak, wręczając jej specjalną nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia i trud wkładany w codzienną pracę z dziećmi.

J.Kamińska

K. Nowak