Pożegnanie Lata, powitanie Jesieni

Tradycją w naszym Przedszkolu jest piknik organizowany pod koniec września przez nauczycieli i pracowników przedszkola dla dzieci przedszkolnych, rodziców i całej społeczności lokalnej pt.: „Z krasnalem lato pożegnamy, jesień powitamy” W tym roku odbył się on 29.09.2023r. o godzinie 17:00 w ogrodzie przedszkolnym. Impreza zrealizowana została z wielką pompą przy udziale pięknej pogody. Krasnal Hałabała z żalem pożegnał piękną panią lato i powitał nie mniej urzekającą panią Jesień, zapraszając do wspólnej zabawy. Jak co roku organizatorzy nie zawiedli – na dzieci i ich rodziny czekało mnóstwo atrakcji – zabaw i sportowych zmagań. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w różnych konkurencjach między innymi: slalom z ziemniakiem na łyżce, bieg przez płotki, rzut ziemniakiem do celu, bieg na trzy nogi, wyścigi w workach, kółko i krzyżyk. Na zebranych czekał też jak co roku konkurs: szacowania ilości ziemniaków znajdujących się w worku, gdzie wygraną był worek kartofli. Podczas pikniku można było skosztować pysznych dań, a mianowicie: grochówki i ciepłej bułeczki, pyrów z gzikiem, ciasteczek z jabłkiem, pysznej pizzy, frytek. Nie było by tylu atrakcji, gdyby nie sponsorzy, którym należą się wielkie brawa i podziękowania. Dziękujemy: GSM Car Samanta Milczarek i Grzegorz Czajkowski, K. Jagiełka – Flaszewska, W. K. Ossowscy, W.W. Kalinowscy, Sklep Lewiatan Kaźmierz, A. Przybylski Warzywko, STALPOZ Z. Magdziarek, GRASSLAND FARMA, Vision optyk N. D. Nowakowscy, Pizza Młyn. O kształt imprezy, jej przebieg i organizację zadbały niezastąpione, panie: Violetta Bączyk, Katarzyna Nowak, Joanna Kamińska i Marlena Grenda. Mamy nadzieję, że tak miło powitana pora roku nie będzie smutna, nudna i zimna ale słoneczna, barwna i bogata w dary jesieni.

V.Bączyk