„Zamieszanie w krainie bajek”

Bajki mają w sobie coś magicznego. Coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Jednak co się stanie, kiedy w naszych ulubionych bajkach pomieszają się postacie? Świat bajek może stanąć na głowie. .„Zamieszanie w Krainie Bajek” to spektakl przygotowany przez rodziców  i nauczycielki przedszkola „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu. Gośćmi specjalnymi zaproszonymi do wspólnego oglądania byli  Wójt Gminy Kaźmierz  – Zenon Gałka, Przewodnicząca  Komisji Oświaty , Kultury  i Sportu Gminy Kaźmierz – Zdzisława Śmieszek, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kaźmierz – Maria Sobkowiak, Dyrektor naszego przedszkola –  Justyna Barańska, mieszkańcy naszej Gminy wraz z dziećmi.

Tym razem role się odwróciły i to dzieci miały okazję oglądać przedstawienie w wykonaniu swoich rodziców i nauczycielek naszego przedszkola. A działo się wiele. Pewne złe wróżki postanowiły zamieszać trochę w bajkach. Jaś i Małgosia postanowili uciec od Baby Jagi, a Czerwony Kapturek zamiast wilka spotkał Jasia i Małgosię, którzy niespodziewanie znaleźli się w jej bajce. Kot w Butach zgubił Janka, a krasnoludki przybyły bez Śnieżki. Dobrze, że jak w każdym królestwie, także w Królestwie Bajek, jest król, który czuwa nad tym, aby jego poddanym żyło się jak najlepiej. Król na prośbę swoich podwładnych przywrócił porządek w Krainie Bajek. Było dużo śmiechu, radości i uśmiechów na twarzach, zarówno aktorów jak i publiczności. Przedszkolaki bacznie obserwowały występy aktorek, które na koniec zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Serdeczne podziękowania kieruję do Rodziców, którzy zechcieli wziąć udział w tym wyjątkowym, niecodziennym  przedsięwzięciu, za poświęcony czas i energię oraz koleżankom – Nauczycielkom za udzielone wsparcie.

 

Katarzyna Subsar