I BIEG RODZINNY Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ

22 kwietnia w piękny, słoneczny dzień odbył się I Bieg Rodzinny z Krasnalem Hałabałą. W wydarzeniu wzięły udział nasze przedszkolaki z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Przed godziną 10.00 zebraliśmy się na terenie przedszkola, aby odebrać numery startowe, a punktualnie o 10.00 wzięliśmy udział w krótkiej rozgrzewce, po której rozpoczął się bieg, marsz i chód. Całą eskapadą przewodził sam Krasnal Hałabała na rowerze. O bezpieczeństwo podczas biegu zadbał Pan Zenon Pawlaczyk i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kopaniny i Gorszewic. Trasa prowadziła na stawki mieszczące się przy ulicy Leśnej, które należą do PZW, a prezesem jest Jerzy Musiał. Dziękujemy Panu Jurkowi za udostępnienie nam terenu i Panu Tomaszowi Kupś za przygotowanie pięknego rusztu na ognisko. Na mecie czekały medale dla każdego uczestnika, które wręczał Krasnal Hałabała, Wójt Gminy Kaźmierz oraz pracownicy przedszkola wraz z Panią Dyrektor, która również brała udział w biegu. Każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na podium, wykonanym dla nas przez Pana Radosława Rybaka. Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek, regenerujący siły, ufundowany przez firmę Lewiatan z Wronek. Na mecie było wiele atrakcji: malowanie twarzy, tatuaże wodne, zabawy sportowe i dmuchaniec ufundowany przez firmę Get Free – fotowoltaika Wielkopolska. Dla wszystkich uczestników czekał, także pyszny poczęstunek – kiełbaski z grilla, kawka, herbatka, zdrowe jabłuszka i ciasto drożdżowe upieczone przez nasze Panie kucharki z przedszkola. Całe wydarzenie sportowe nie odbyłoby się bez wsparcia Sportowego Kaźmierza, a w szczególności Pana Krzysztofa Woźnego, któremu bardzo dziękujemy za cenne wskazówki. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego miłego przedpołudnia, a w szczególności koleżankom z Przedszkola Krasnal Hałabała w Kaźmierzu i dziewczynkom ze Szkoły Podstawowej z Kaźmierza. Był to wspaniale i aktywnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że widzimy się za rok.

Do zobaczenia!

Marlena Grenda