Wycieczka Doliną Samy

Korzystając ze słonecznej, pięknej pogody 6.10.2022 roku dzieci z przedszkola Krasnal Hałabała w Kaźmierzu wybrały się na wycieczkę do lasu w celu przejścia ścieżki rekreacyjno – edukacyjnej Dolina Samy, która zlokalizowana jest w kompleksie leśnym pomiędzy Gajem Wielkim, Rumiankiem, Sierpówkiem i Kiączynem – na granicy gmin Kaźmierz i Tarnowo Podgórne. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Trasa edukacyjna, którą przeszliśmy to o.k 4,5 km. Przemierzając ją napotkaliśmy na tablice informacyjne, o zwierzętach i roślinności występującej na danym terenie, a także na 4 pomniki przyrody – jeden z nich to dąb Barnaba. Przeszliśmy też przez 2 kładki zbudowane na rzece Samie.

Dzieci z grup Sówki, Wróbelki i Wiewiórki wraz ze swoimi paniami spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki trochę zmęczone wróciły do przedszkola.

Katarzyna Nowak