Święto Niepodległości

Szanowni Państwo, wśród natłoku listopadowych wydarzeń umknęło mi jedno z najważniejszych jakie w tym miesiącu obchodzimy.

Uroczystość świętowania 11 listopada dla społeczności przedszkolnej przygotowały Zajączki.

Film z przedstawieniem mogliście już Państwo obejrzeć, ponieważ link do niego był publikowany na KidsUp, ja zapraszam do przeczytania artykułu autorstwa pani Joanny Król oraz ponownego obejrzenie filmu.

Święto Niepodległości w Przedszkolu Krasnal Hałabała

Kto Ty jesteś? -Polak mały.

Jaki znak Twój? -Orzeł biały (…)

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Starszaki z grupy „Zajączki” wystąpiły z programem artystycznym podczas którego recytowały wiersz patriotyczny, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Piękne aranżacje muzyczne rozbudziły poczucie dumy z bycia Polką i Polakiem, wprowadziły wiele radości i wzruszenia podczas przeżywania wspólnie pięknych i podniosłych chwil dla Polski. Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. O symbolicznej godzinie 11:11 cała nasza przedszkolna społeczność odśpiewała ,,Mazurka Dąbrowskiego“. W ten sposób wraz z innymi placówkami oświatowymi w całej Polsce włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mamy nadzieję, że uroczystość ta zapadnie wszystkim głęboko w pamięci i w sercu.

Joanna Król