Piątego listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek.

Czym byłoby nasze dzieciństwo bez bajek? Bajki dostarczają dzieciom mnóstwa niezapomnianych wrażeń, rozwijają wyobraźnię, uczą, mogą również pełnić ważną rolę w terapii.

Obchody Międzynarodowego Dnia Bajek w naszym przedszkolu postanowiłyśmy uświetnić przedstawieniem z morałem. W jednym z wcześniejszych wpisów mogliśmy przeczytać, że nasze nauczycielki uczestniczyły w autorskich warsztatach Moniki Kluzy „Przygody z muzyką – Jesień”, z którego przywiozły mnóstwo muzycznych jesiennych pomysłów. Pomysły od razu wcielamy w życie i już w piątek dzieci miały okazję obejrzeć przepiękne przedstawienie pod tytułem „Bajka o Jasiu i Małgosi, na szczęście i zdrowie”, gdzie postaci z bajek w zabawny sposób przekazały dzieciom ważne życiowe mądrości.

Oprócz przedstawienia dzieci uczestniczyły w bajkowych zajęciach przygotowanych przez wychowawczynie, po których zjadły zdrowy owocowy deser żeby nabrać sił na kolejne ciekawe aktywności.

Zapraszamy do obejrzenia całego przedstawienia 🙂

H. T.