Z Hałabałą lato pożegnamy, jesień przywitamy !

Tradycyjnie, jak każdego roku, wraz z naszymi przedszkolakami i ich rodzinami oraz każdym, kto zaszczycił nas swoją obecnością, pożegnaliśmy ciepłe lato i powitaliśmy równie piękną jesień. W tym roku głównymi organizatorkami imprezy były pani Violetta Bączyk i pani Marzena Marecka.

Tematem przewodnim naszego jesiennego pikniku były dobrze znane wszystkim, zebrane z jesiennego z pola, ziemniaki, pyry, kto jak woli 🙂

Zadbałyśmy żeby tradycyjna pyra znalazła się w każdej konkurencji zorganizowanej tego dnia dla najmłodszych, było więc szukanie pyr w piaskownicy, stemple z ziemniaków, sadzenie ziemniaków, skoki w workach oraz rzut kaloszem, oczywiście dlatego, że to najlepsze obuwie do zbierania ziemniaków z pola, a także konkurs na najdłuższą obierkę z jabłka.

Dla rodziców przygotowałyśmy również ziemniaczane zadania – przysłowia i ciekawostki o pyrach oraz szacownie, ile pyr znajduje się w przygotowanym worku.

Piknik umilała wesoła muzyka, przepyszne pyry z gzikiem, grochówka, placek drożdżowy – specjały naszego cudownego bloku żywieniowego oraz, dla odmiany, prawdziwie włoska pizza serwowana przez MŁYN pizza z Kaźmierza.

Odwiedził nas Krasnal Hałabała, przybyła również pani Lato i pani Jesień, a także pan Janusz Stróżyk Sekretarz Gminy Kaźmierz i Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego, który przekazał upominki dla wszystkich uczestników pikniku. Dzieci za uczestnictwo w konkurencjach sportowych otrzymały również pamiątkowe medale.

Pogoda dopisała i piknik odbył się w towarzystwie pięknego, jesiennego słońca ale jak to jesienią bywa, dni są coraz krótsze i wieczór dość szybko wkradł się do naszego przedszkolnego ogrodu kończąc miłe spotkanie z naszymi przedszkolakami i ich rodzinami. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację, w szczególności sponsorom, bo to dzięki ich hojności ten dzień mógł być tak wyjątkowy, oraz uczestnikom za obecność, dobre słowo i uśmiech 🙂

H. T.