Łamigłówki matematyczne

Nasze Jaskółeczki wybrały się dzisiaj do ŁAMIGŁÓWKI. To jedyne w okolicach Poznania miejsce, w którym dzieci poprzez zabawę mogą poznać i pokochać matematykę. Interaktywne eksponaty, zabawki, gry logiczne, modele oraz programy multimedialne zebrane na powierzchni wystawowej, wynoszącej blisko 400 m2, pozwolą odkryć, zrozumieć i lepiej zapamiętać wiele ciekawych zagadnień nie tylko matematycznych. A to wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry. Pracownicy ŁAMIGŁÓWKI są bowiem prawdziwymi pasjonatami matematyki, a praca z dziećmi jest ich powołaniem.

Misją ŁAMIGŁÓWKI jest edukowanie dzieci i dorosłych w zakresie wiedzy matematycznej za pomocą niekonwencjonalnych, interaktywnych metod w atmosferze twórczej zabawy.

„Między matematyką a zagadką”, taki temat warsztatów wybrała pani Violetta dla Jaskółeczek. Podczas multimedialnej prezentacji dzieci zostały wprowadzone w świat bajki, opowiadającej o miłości księżniczki i księcia. Zadaniem dzieci było rozwiązywanie zagadek w toku aktywnej dyskusji sterowanej przez animatora. Kolejne, poprawne kroki rozwiązań były wyświetlane na ekranie. Zagadki miały doprowadzić dzieci do odnalezienia zaginionego księcia i sprawienia, by księżniczka i książę żyli ze sobą długo i szczęśliwie. Po trwającej około 30 minut bajce, prowadzący zachęcili dzieci do interaktywnej zabawy, eksperymentowania oraz wykonywania aktywnych ćwiczeń. Efekty do obejrzenia w galerii.

Treść wpisu skopiowana ze strony lamiglowka-edu.pl