Z Krasnalem lato pożegnamy, jesień przywitamy

Do tradycji kaźmierskiego przedszkola Hałabały przeszedł już piknik rodzinny organizowany na pożegnanie lata i powitanie jesieni. W tym roku odbył się on w ostatni piątek września.  Impreza zrealizowana została z wielką pompą przy udziale nieco pochmurnej, aczkolwiek zadowalającej i niepsującej humorów pogody. Krasnal Hałabała z żalem pożegnał piękną panią lato i powitał nie mniej urzekającą panią Jesień, zapraszając do wspólnej zabawy przy akompaniamencie muzyki biesiadnej. Jak co roku organizatorzy nie zawiedli – na dzieci i ich rodziny czekało mnóstwo atrakcji – zabaw i konkursów ze wspaniałymi i zaskakującymi nagrodami.  Największą popularnością cieszyły się „dmuchańce”, na których dzieci mogły skakać i „szaleć” bez końca. Z nie mniejszym upodobaniem oblegane były „stoiska” z różnymi konkurencjami i zabawami, między innymi: rzut kaloszem, zbieranie ziemniaków, kukiełki z warzyw czy sztafeta z jajkiem na drewnianej łyżce.  Na zebranych czekały też emocjonujące konkursy: uzupełnianie jesiennych przysłów a także szacowanie ilości ziemniaków znajdujących się w worku, gdzie wygraną był… ów szacowany worek kartofli.  Uwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz konsumpcja przepysznej grochówki z gorącymi bułeczkami. O kształt imprezy, jej przebieg i organizację zadbały niezastąpione, panie: Violetta Bączyk i Marzena Marecka.
Ogromne podziękowania należą się sponsorom bez których piknik nie osiągnąłby takiego rozmachu:
p. Pawłowi Czerwińskiemu – apteka „Panaceum”,
pp. Monice i Tomaszowi Kubiak,
pp.  Darii i Michałowi Kuśnierczak,
pp. Joannie i Tomaszowi Patrzała,
p. Barbarze Hałaszkiewicz – sklep ogólnospożywczy.

20160930_170531 20160930_170613 20160930_170853 20160930_171006 20160930_171215