Bezpieczne przedszkolaki

W piątek 23. września dzieci z przedszkola „Krasnala Hałabały” w Kaźmierzu w ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczne Przedszkolaki Hałabały” uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z funkcjonariuszem kaźmierskiej policji. Z uwagą przysłuchiwały się o niebezpieczeństwach czyhających na nie na drodze i w najbliższym otoczeniu: w domu,
na podwórku czy podczas wakacji. Pan policjant przestrzegał jak nie należy się zachowywać w sytuacjach, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Omówił też podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Ważnym przypomnieniem było podanie numerów alarmowych oraz informacji o tym, co zrobić,
i do kogo się zwrócić w razie nagłego wypadku, czy kontaktu z nieznajomym.  Bardzo dziękujemy Panu Policjantowi za jego obecność i pouczającą lekcję dotycząca bezpieczeństwa.
20160923_104300 20160923_104336 20160923_104339