Święto Przedszkolaka w Przedszkolu „Krasnala Hałabały”

We wtorek 20. września w przedszkolu „Krasnala Hałabały” w Kaźmierzu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci przybywające do przedszkola witał „balonowy”, bujający się na wietrze Krasnal Hałabała czekający przy wejściu.  Był to dzień rozmaitych aktywności. Pierwszą z niespodzianek dla naszych przedszkolaków było przedstawienie pt. „Trzy świnki”. W główne role wcieliły się nasze urocze panie nauczycielki, wprawiając dzieci, mimo pochmurnej aury,  w słoneczny nastrój, wzbudzając salwy śmiechu. Kolejno na przedszkolaków czekało wiele rozmaitych atrakcji przygotowanych na placu zabaw.  Przedmiotem uciech były między innymi zabawy z chustą animacyjną, gra w „Twistera”, łowienie rybek, rzuty do celu czy wyścigi w workach. Punktem kulminacyjnym było odszukanie przez każdą z grup tajemniczego skarbu ukrytego przez Krasnala Hałabałę, którym okazały się… mydlane bańki. Grupa „Jaskółek” miała w tym wypadku utrudnione zadanie, by odnaleźć skarb, najpierw musiała się zmierzyć z prawdziwą mapą skarbów pozostawioną w przedszkolu przez Hałabałę, gdyż tylko dzięki wskazówkom na niej umieszczonym, mogła dotrzeć do celu. Poszukiwanie skarbu nie trwało jednak długo, przedszkolaki śmiało poradziły sobie z niecodziennym wyzwaniem.

Dzień obfitujący w tak wiele wrażeń przyniósł wiele uśmiechu i radości na dziecięcych twarzach. Dzieci długo bawiły się jeszcze na dworze, tworząc fantazyjne, mydlane kształty. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny Dzień Przedszkolaka okaże się równie ciekawy i pomysłowy.

Słowa uznania należą się wszystkim paniom, które bezpośrednio zaangażowały się w organizację tego wyjątkowego dnia.

20160920_094949 20160920_094955 20160920_104857 20160920_104912 20160920_105002