„Witajcie w naszej bajce – odwiedziny w Bibliotece Publicznej”

Nie za siódmą górą, nie za siódmą rzeką – lecz całkiem niedaleko…

Na podsumowanie tematu o bajkach i baśniach jest miejsce idealne, które na każdego czeka. Tak, dobrze myślisz Drogi Czytelniku – to nic innego jak… w Kaźmierzu… Biblioteka! W to magiczne miejsce – w piątkowy, piękny poranek, dzieci z grupy: Szpaczki i Zajączki na wycieczkę pomaszerowały. Pani Bogusia niczym dobra wróżka z wielkim uśmiechem nas przywitała i na dobry początek spacer wśród regałów zaproponowała. Oczom dzieci ukazał się księgozbiór wielki, przy którym każdy wydaje się maleńki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały i na nowe ciekawostki czekały. Książeczka dźwiękowa i ruchome obrazki wiele zainteresowania wzbudzały – do śmiechu i zabawy wciąż zapraszały. Książka „Naciśnij mnie” wielką furorę zrobiła i każdego przedszkolaka rozbawiła. W całej czytelni „Ochy i achy” rozbrzmiewały, gdy dzieci nową książkę poznawały. Do przedszkola zadowolone Maluchy, bogatsze o nowe czytelnicze doświadczenia wracały i odwiedzać częściej Bibliotekę obiecały.

Joanna Gawłowska