GANG SŁODZIAKÓW Z SP KAŹMIERZ CZYTA PRZEDSZKOLAKOM KRASNALA HAŁABAŁY

Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej w Kaźmierzu systematycznie współpracuje z Przedszkolem „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu aby
w przyszłości ułatwić przedszkolakom podjęcie nauki w szkole.
W obecnym roku szkolnym wspólnym celem stało się rozwijanie zainteresowań czytelniczych i artystycznych wśród przedszkolaków
i uczniów. Podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania otwartego przez dyrektorów – M. Pielucha oraz J. Barańską uczniowie klasy III b  zachęcili młodszych kolegów i koleżanki do wspólnego odkrywania Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków i jednocześnie wzięli udział
w konkursie organizowanym przez sieć sklepów „Biedronka”. Akcja została zorganizowana w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Z Marią Dąbrowską odbywam podróże po literaturze”. Uczniowie i nauczyciele przebrani za książkowych bohaterów tańcząc, śpiewając i czytając zapoznali uczestników z treścią książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie?”.  Uwagę dzieci pomagały skupić kolorowe ilustracje i zdjęcia wyświetlane na tablicy interaktywnej. Główną bohaterką spotkania była mucha Henryka (Karolina Kozłowska), która wraz z leśniczym (Elwirą Fronczak) i Krasnalem Hałabałą (Katarzyną Subsar) zaprosiła 6-latki do udziału w rywalizacji dotyczącej treści słuchanych opowiadań. Wszystkie grupy przedszkolne pod opieką wychowawców wykonały maski zaprojektowane przez uczniów.
W nagrodę reprezentanci oddziałów otrzymali niespodzianki, a każdy oddział przedszkolny otrzymał karty czytelnicze Gangu Słodziaków, mobilizujące do codziennego, głośnego czytania poprzez zdobywanie naklejek z bohaterami książki.

Organizator innowacji – Karolina Kozłowska serdecznie dziękuje kadrze pedagogicznej i personelowi przedszkola za pomoc w przygotowaniu przebrań dla dzieci, podłączenie i udostępnienie sprzętu multimedialnego oraz udział nauczycieli przedszkola w inscenizacji.

Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie Kozłowskiej oraz uczniom klasy IIIb za przygotowanie tego miłego spotkania z książką w tle,  za wspólne głośne czytanie przygód bohaterów gangu Słodziaków oraz konkurs czytelniczy, w którym swoją wiedzą mogli wykazać się wychowankowie przedszkola.

Elwira Fronczak