Balik jesienny u Słowików

We wtorek 30.10.2018 r. w  grupie Słowiki  odbył się Bal Jesienny. Dzieci tego dnia przyszły przebrane za zwierzęta leśne, w koronach z kolorowych jesiennych liści, w jarzębinowych koralach, a to specjalnie na powitanie wyjątkowego gościa – Pani Jesieni. Wszystkie dzieci dla Pani Jesieni zaprezentowały na uroczystości piękne piosenki jesienne. Natomiast Pani Jesień dla dzieci przygotowała również moc atrakcji. Przedszkolaki z naszym gościem bawiły się w rytmie skocznej muzyki. Pani Jesień zadbała, by dla wszystkich znalazło się na Balu coś ciekawego, a więc była także gimnastyka umysłu , a w jej ramach dzieci rozwiązywały  quiz o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości. Były również zagadki na rozpoznanie darów jesieni, warzyw i owoców jesiennych w różnorodnej formie – smakowej, dotykowej. Na zakończenie Balu Pani Jesień zaprosiła na słodki poczęstunek. Dziękujemy  wszystkim Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla dzieci w postaci słodkości, soków, warzyw i owoców. 

Katarzyna Subsar