Przegląd Pieśni Patriotycznych

„Wojenko, Wojenko, cóżeś Ty za Pani….” , „Przybyli Ułani pod okienko…”, „Krakowiaczek jeden…”, „O mój rozmaryie rozwijaj się…” – te słynne piosenki dało się słyszeć na korytarzach naszego przedszkola 1 marca, kiedy to odbył się długo planowany Przegląd Pieśni Patriotycznych będący uwieńczeniem cyklu wydarzeń mających na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Każda z grup wiekowych wykonała wspólnie wybraną piosenkę dbając o oprawę muzyczną, scenografię oraz kostiumy.
Celem przeglądu było ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych, uświadomienie ich roli w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, kształtowanie osobowości Polaka – współczesnego patrioty. 
Przy okazji przygotowywania przeglądu przedszkolaki dowiedziały się jaką rolę pełniły piosenki patriotyczne, dzieci wiedzą, że utwory te podnosiły na duchu żołnierzy, opowiadają młodszym pokoleniom o bohaterstwie, klęskach oraz zwycięstwach swych przodków.
Mają również za zadanie przypomnieć Polakom o ludziach których już nie ma, a którzy walczyli kiedyś o Naszą Ojczyznę.
Na zakończenie piosenkę „Serce w plecaku” zaśpiewała wspólnie kadra naszego przedszkola otrzymując od dzieci burzę oklasków.
Ten wspólne spędzony czas, kiedy to realizowaliśmy wszystkie z zaplanowanych wydarzeń, był również doskonałą okazją do oderwania się choć na chwilę od wszechobecnej technologii komputerowej, pędzącego coraz szybciej czasu – chwilą zadumy dla nas, dorosłych nad tym jak ważne jest pielęgnowanie w naszych wychowankach miłości do Ojczyzny i tych tradycji, dzięki którym wciąż pamiętamy i nigdy nie zapomnimy o bohaterstwie i poświęceniu naszych przodków.