Spotkanie z dietetykiem

Dnia 24.10.2018 r. w ramach realizacji projektu ” Bezpieczne przedszkolaki Hałabały” nasze przedszkole odwiedziła pani Marta Tomaszewska dietetyk. Pani Marta w interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka i akcesoria niezbędne do jej pracy ( waga, miara). Poszerzyła wiedzę dzieci na temat zdrowego odżywiania, zapoznała z piramidą żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Na zakończenie tego pouczającego spotkania pani Matra otrzymała laurkę od społeczności przedszkolnej.