Wycieczka ścieżką rekreacyjno – edukacyjną Doliny Samy

W środę 27 października dzieci z grup Szpaczki i Zajączki odwiedziły ścieżkę edukacyjno – rekreacyjną Doliny Samy. Głównym celem wycieczki było zapoznanie się ze ścieżką oraz poznanie pomników przyrody mieszczących się w jej terenie.

Trasa wycieczki poprowadziła małych miłośników przyrody ścieżką edukacyjną pośród pięknych jesiennych barw. Z rozmieszczonych na trasie tablic informacyjnych, dzieci nabyły wiele cennych informacji o lesie, o rosnącej tam roślinności i mieszkających zwierzętach. Spacerując po lesie dzieci miały okazję obejrzeć paśnik, lizawkę oraz odnaleźć wyznaczone pomniki przyrody. Spacer urozmaiciły kładki na rzece Samie. Dodatkowo natura podsunęła dzieciom własny tor przeszkód. Na swojej drodze przedszkolaki napotkały na rozmaite przeszkody do pokonania w postaci powalonych drzew. Dzięki temu wyprawa była przygodą i wspaniałą zabawą.

Wycieczka nie tylko wzbogaciła wiedzę przedszkolaków, ale posiada też walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu zachwycającej, malowniczej przyrody. Miały okazję nacieszyć zmysły i podładować baterie. Pełne wiedzy i niezapomnianych wrażeń dzieci wróciły busami do przedszkola.

Joanna Król