Wycieczka do OSP w Kaźmierzu

Każdy z nas wie, jak ważna i potrzebna jest praca Strażaka, wiedzą o tym także przedszkolaki i dlatego w piątek 17 września wybrały się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu aby z bliska przyjrzeć się strażackiemu osprzętowi i posłuchać prelekcji dotyczącej pracy strażaków przygotowanej przez Druhów Marcinów.

Druhowie zaprezentowali dzieciom wozy strażackie, sprzęt wykorzystywany podczas gaszenia pożarów i innych strażackich interwencji. Dzieci miały okazję zwiedzić remizę i choć na chwilę wcielić się w rolę swoich bohaterów, bo takimi właśnie dla przedszkolaków są strażacy.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję pełną wiedzy i przydatnych ciekawostek, przede wszystkim jednak jesteśmy wdzięczne, że Strażacy z OSP Kaźmierz przyjmują u siebie i edukują z niegasnącym zapałem do swojej pracy i strażackiego powołania kolejne już pokolenie naszych przedszkolaków.

H.T.