Żeby Jesień była jeszcze weselsza!

Uwielbiamy Jesień za to, że jest kolorowa i radosna. Lubimy zbierać spadające z drzew liście, które zbieramy w parku i robimy z nich piękne bukiety. Poszukujemy kasztanów i żołędzi do zabaw matematycznych, muzycznych i plastycznych. Uwielbiamy też jesienne spacery. Ale co, jeżeli za oknem pada deszcz i nastroje przedszkolaków stają się nieco mniej wesołe? Wtedy uruchamiamy wszystkie pokłady naszej wiedzy i doświadczeń zdobytych podczas licznych kursów i warsztatów i jesteśmy w stanie wyczarować najpiękniejsze uśmiechy na twarzach naszych dzieci 🙂

W minionym tygodniu nasze wychowawczynie wzięły udział w autorskich warsztatach pani Moniki Kluzy – „Przygody z muzyką Jesień”.

Zrobimy wszystko żeby w naszym przedszkolu jesień była jeszcze weselsza!!!

H. T.

Z darami natury świat nie jest ponury

Szpaczki rozpoczęły realizację projektu ” Z darami natury świat nie jest ponury”. Celem głównym ekologiczno- plastycznego projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste. Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3.

Szpaczki w ramach projektu zrealizowały już następujące zadania – Zielnik, karton i jego drugie życie oraz przyrodnicze obrazki – obrazy stworzone z materiałów przyrodniczych znalezionych w najbliższej okolicy.

Marzena Marecka

Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka obchodzimy codziennie ale dzisiaj chciałyśmy w sposób szczególny umilić go naszym dzieciom. Jako, że jesteśmy niezwykle kreatywnymi nauczycielkami z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie zaprosiłyśmy dzieci do wioski Smerfów aby wspólnie sprowadzić na drogę dobra Gargamela i Hogatę.

Na podsumowanie dzisiejszych wydarzeń na usta ciśnie się jedno zdanie – przedszkolna codzienność jest wspaniała !!

H.T.

Wycieczka do OSP w Kaźmierzu

Każdy z nas wie, jak ważna i potrzebna jest praca Strażaka, wiedzą o tym także przedszkolaki i dlatego w piątek 17 września wybrały się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu aby z bliska przyjrzeć się strażackiemu osprzętowi i posłuchać prelekcji dotyczącej pracy strażaków przygotowanej przez Druhów Marcinów.

Druhowie zaprezentowali dzieciom wozy strażackie, sprzęt wykorzystywany podczas gaszenia pożarów i innych strażackich interwencji. Dzieci miały okazję zwiedzić remizę i choć na chwilę wcielić się w rolę swoich bohaterów, bo takimi właśnie dla przedszkolaków są strażacy.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję pełną wiedzy i przydatnych ciekawostek, przede wszystkim jednak jesteśmy wdzięczne, że Strażacy z OSP Kaźmierz przyjmują u siebie i edukują z niegasnącym zapałem do swojej pracy i strażackiego powołania kolejne już pokolenie naszych przedszkolaków.

H.T.

Przedszkolne wieści

Rok szkolny zaczął się na dobre i u Hałabały dzieją się same ciekawe rzeczy 🙂

W minionych dniach dzieci zwiedziły przedszkole, poznały rozmieszczenie sal i najważniejszych punktów na mapie naszej placówki – gabinet pani dyrektor, sekretariat, gabinety specjalistów i oczywiście kuchnia.

Wychowawcy grup zadbali o wrześniową integrację wewnątrzgrupową, stworzenie kontraktów współpracy i zachowania w salach i oczywiście dobrą zabawę 🙂

Dzieci świętowały Dzień Kropki, tworzyły ciekawe prace plastyczne i bawiły się wspaniale w ogrodzie przedszkolnym.