Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z
dnia 08.04.2021r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie
czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu
oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i
zwalczaniem COVID-19 oraz Statutu Przedszkola „Krasnal
Hałabała” w Kaźmierzu, w okresie od 12 kwietnia do 18
kwietnia 2021r. zostaje zawieszone stacjonarne
funkcjonowanie przedszkoli. Zawieszone zajęcia będą
realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na
odległość. Każdy nauczyciel dostosuje metody i techniki
odpowiednio do wieku dzieci.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2.04 obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu, a kwiecień ogłoszony został Miesiącem Świadomości Autyzmu. Przedszkole „Krasnal Hałabała” co roku stara się przybliżyć tematykę autyzmu oraz funkcjonowania osób z ASD, zarówno dzieciom, jak i społeczności lokalnej. W tym roku udało nam się wprowadzić w kilku sklepach „godzinę ciszy dla autyzmu” . Niestety pozostałe obchody tego dnia pokrzyżowało nam zamknięcie przedszkola. Jednak pomimo zaistniałej sytuacji, chcieliśmy wyrazić solidarność z osobami ze spektrum poprzez dekorowanie przedszkola i ubranie się na niebiesko. Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

E. Sadowska