W związku z sytuacją pandemiczną i nowymi obostrzeniami został wprowadzony tryb pracy zdalnej w naszej placówce dla niektórych stanowisk.
Prosimy o kontaktowanie się poprzez chat aplikacji KidsUp oraz korzystanie z e-mailowej korespondencji ( przedszkolehalabala@onet.pl ), na którą niezwłocznie odpowiemy.

Sekretariat będzie czynny codziennie od godz. 8.00 do 13.00. W tych godzinach będzie można skontaktować się z nami telefonicznie .

Justyna Barańska

Dyrektor Przedszkola „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu

GODZINY CISZY DLA AUTYZMU

Z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz w związku z rosnącą liczbą osób ze spektrum autyzmu (ASD) zamieszkujących na terenie naszej gminy zachęcaliśmy właścicieli sklepów do przyłączenia się do akcji „Godzina ciszy dla autyzmu”.

Autyzm jest obecnie diagnozowany w Polsce już u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju jest 400 000 osób z autyzmem. Jednak ze spektrum żyją także rodzice, rodzeństwo oraz opiekunowie, dla których rutynowe obowiązki, w tym między innymi zakupy są wielkim wyzwaniem.

Zachęcaliśmy do wyznaczenia 1 godziny w tygodniu, w której osoby z ASD oraz ich rodziny miałyby zapewniony pełen komfort podczas robienia zakupów. Oznacza to brak ostrego światła oraz muzyki w tym czasie w sklepie, pierwszeństwo osób z ASD w dostępie do kas, a także zapewnienie komfortu psychicznego dla osób z autyzmem i ich rodzin poprzez akceptację zachowań nietypowych.

Miło nam poinformować, że do naszej akcji „Godzina ciszy dla autyzmu” przyłączyły się:

Kwiaciarnia „Brzozowy Zakątek”, ul. Rynek 9, Kaźmierz, w poniedziałki w godzinie 14-15

Chata Polska, ul Jana Pawła II 26, Kaźmierz, w poniedziałki w godzinie 12-13

Apteka Panaceum, ulica Jana Pawła II 11, w środy 12 – 14

Pierwsze godziny ciszy już dzisiaj. Serdecznie zapraszamy. Mamy również nadzieję, iż z czasem do godzin ciszy będzie przyłączać się coraz więcej sklepów.

Rada pedagogiczna przedszkola „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu

Podwójne świętowanie

Dzisiejszy dzień był podwójnie wyjątkowy. Przedszkolaki świętowały nadejście Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa.

Wiosna to jedna z naszych ulubionych pór roku i postanowiliśmy ją należycie przywitać. Poszczególne grupy przedszkolne przygotowały z tej okazji wiosenne zajęcia dydaktyczne, pochody witające nadchodzącą, nową porę roku i wesołe zabawy w ogrodzie. Nasze przedszkole również przybrało zielone ozdoby w postaci wiosennych kwiatów przygotowanych przez Jeżyki. Zajączki natomiast nauczyły się wiersza Jana Brzechwy pt. Powitanie wiosny, otrzymały także tajemniczy list i w zespołach wykonały zadania od Pani Wiosny.

Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa wszyscy przyszliśmy dziś do przedszkola w kolorowych skarpetkach. Hasło tegorocznych obchodów #CONNECT, ma na celu zwrócenie uwagi na problemy z jakimi borykały się ostatnio Osoby z zespołem Downa i jak ważne jest znalezienie nowych sposobów łączenia się, które są dostępne dla każdego.

Zapraszamy do galerii zdjęć – zobaczcie jak kolorowo i radośnie było dziś u Hałabały!

Witaj Wiosno !!!

Z utęsknieniem czekaliśmy na dzisiejszy dzień 🙂 i choć Wiosna przyszła do nas już wczoraj, to z uwagi na wolny dzień, witamy Ją dzisiaj!

Każda z przedszkolnych grup wybiera się szukać śladów Wiosny. Tradycyjnie ze śpiewem na ustach i grą na instrumentach, dzieci wesoło pożegnają Panią Zimę, której symbolem jest Marzanna. Pogoda jest piękna, więc na pewno znajdziemy Wiosnę, na którą tak długo czekaliśmy 🙂

Dzisiejszy wiosenny dzień umilają nam nasze starszaki – Jeżyki, które z okazji nadejścia Wiosny przygotowały program artystyczny, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

H.T.

Najpiękniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet!

W naszym przedszkolu Dzień Kobiet obchodzimy codziennie 🙂 ale w szczególności dzisiaj, 8 marca, przesyłamy specjalną laurkę z okazji święta wszystkich Pań, tych małych i tych większych, program artystyczny przygotowany przez grupę Słowików, oczywiście z najlepszymi życzeniami – uśmiechu na każdy dzień, spełnienia marzeń oraz dużo zdrowia!