XIV IMIENINY KRASNALA HAŁABAŁY

W sobotnie popołudnie 16.06.2018 r.  teren przed przedszkolem tętnił życiem. Już po raz XIV zorganizowano imieniny Krasnala Hałabały z mnóstwem atrakcji dla  dzieci i ich rodziców. Na placu zabaw stanęły wielkie dmuchane zamki do skakania, przygotowano wiele ciekawych konkurencji sportowych. Dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, paznokci  i kącika fryzjerskiego.

Wszystkich zebranych gości powitała smerfetka w towarzystwie Krasnala Hałabały i przedstawiła program imprezy. Pani Dyrektor Justyna Brańska skierowała, kilka  słów do zebranych rozpoczynając obchody święta przedszkola. Naszą imprezę zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Kaźmierz pan  Zenon Gałka i Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego pan Janusz Stróżyk. 

 Program artystyczny był bardzo bogaty, na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne, gości zabawiał klaun, który przedstawił różne sztuczki magiczne,  swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z Atelier tańca pani Agaty Judkowiak, zebrani mogli obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego i dowiedzieć się jak ważna jest praca strażaka.   Jak zwykle można było kupić własnoręcznie upieczone przez rodziców pyszne ciasta, zjeść   kiełbaskę z grilla, hot-doga, gofry.  Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z lodami, które najmłodsi uwielbiają.

Na festynie oprócz obecnych przedszkolaków bawili się również absolwenci naszego przedszkola, a także maluchy, które już po wakacjach przyjdą do placówki.  

Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy przedszkola serdecznie dziękują Radzie Rodziców za pomoc i organizację festynu. Dziękujemy również sponsorom, którzy wsparli naszą imprezę.

Marzena Marecka

 

Jubileusz 30-lecia Przedszkola ” Krasnal Hałabała”

Jubileusz 30-lecia Przedszkola ” Krasnal Hałabała”

Dnia 07.06.2018 r. przedszkole świętowało okoliczność szczególną – Jubileusz 30-lecia. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 10.00 na placu przedszkolnym. 
Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości: przedstawicieli Urzędu Gminy w Kaźmierzu, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, przedstawicieli firmy Hochland, sołtysa Nowej Wsi oraz pracowników emerytowanych. Następnie przedstawiła, krótki rys historyczny przedszkola i obecną sylwetkę placówki. Pani Justyna Barańska serdecznie podziękowała osobom, które miały wkład w kształtowanie przedszkola, jako pierwszy na scenę został zaproszony Pan Stanisław Siwa który, dokonał uroczystości otwarcia przedszkola, następnie podziękowano Paniom Marii Wypych i Grażynie Pasternak, które były dyrektorami przedszkola. Pani Dyrektor podziękowała również, Wójtowi Zenonowi Gałce i Dyrektorowi Gminnego Zespołu Oświatowego Panu Januszowi Stróżykowi. 
Ważnym momentem Jubileuszu były podziękowania, które przyjęła pani Dyrektor od zaproszonych gości.
W naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa zdjęć i kronik prezentująca 30 lat funkcjonowania przedszkola. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków. Na początku wszystkie grupy odśpiewały hymn przedszkola, następnie mali artyści zaprezentowali jedno z opowiadań ” Z przygód Krasnala Hałabały” L. Krzemienieckiej ” O tym, jak Krasnal na wesele Baby Saby poszedł i o bukiecie szczęścia”. Punktem kulminacyjnym uroczystości były występy taneczne dzieci. 
Pani Justyna Barańska serdecznie podziękowała wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość Jubileuszu 30-lecia przedszkola.

Serdeczne podziękowania, kierujemy do sponsorów, którzy, wsparli tak duże przedśięwzięcie.

Szczególnie dziękujemy:

Panu P. Hałaszkiewicz właścicielowi firmy „Lewiatan”

Panu P. Cepka prezesowi firmy „ Surówki świeże i zielone”