Zajączek dla dzieci niepełnosprawnych

Zajączek dla dzieci niepełnosprawnych

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne w naszym przedszkolu gościliśmy dzieci niepełnosprawne z terenu Gminy Kaźmierz. Podczas wizyty 26 marca nasi goście mieli okazję zobaczyć krótki program artystyczny pt. „Witamy Wiosnę” w wykonaniu dzieci 6-letnich z grupy „Wróbelki”. Po przedstawieniu nasi goście otrzymali Zajączka Wielkanocnego w postaci paczek ze słodyczami, które ufundowali sponsorzy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz składania życzeń na nadchodzące Święta.

Organizatorzy spotkania składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego pięknego dnia: Radzie Rodziców Przedszkola „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu, Chacie Polskiej w Kaźmierzu, Państwu Kalinowskim – Kalinowski SP.ZO.O, P. P. Czerwiński – Apteka Panaceum, Kwiaciarnia Ossowski, P. Wurst P. Marciniak, P. M. Kozber i Cukierni „Kamilek” w Kaźmierzu, a także wszystkim rodzicom dzieci z grupy „Wróbelki”.

 

Katarzyna Nowak

Kiedy Wiosna przyjdzie do nas…. 21.03.2018 r.

Kiedy Wiosna przyjdzie do nas…. 21.03.2018 r.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu był wesoły i kolorowy. Świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia pt: „Wiosna w lesie”, które przygotowały panie K. Nowak, A. Bielejewska, M. Marecka. Program artystyczny jaki przedstawiły mali aktorzy związany był z ochroną środowiska. Na początku las był zaśmiecony, co bardzo martwiło zwierzęta w nim mieszkające, z pomocą przyszły dzieci, które uporządkowały śmieci i posegregowały je  do odpowiednich pojemników ( papier, plastik, szkło). Radości zwierząt i dzieci nie było końca. Do uporządkowanego lasu zawitała Pani Wiosna, która przypomniała wszystkim, że o Ziemię należy dbać.

DROGIE DZIECI SPRZĄTAJCIE ŚMIECI…

Następnie ruszyliśmy wiosennym korowodem, na czele którego niesiona była postać Marzanny. Zimowa panna została przeniesiona do ogródka przedszkolnego, gdzie dzieci rozebrały i posegregowały szaty, by w ten sposób  pożegnać mijającą porę roku. Dla dzieci w ogrodzie przedszkolnym znajdowały się ukryte gaiki z zadaniami, każda grupa miała za zadanie ubrać Panią Wiosnę, jedne grupy robiły włosy, inne spódniczkę, a jeszcze inne dłonie.

Ten dzień przyniósł prawdziwą wiosnę, w przedszkolu było wesoło, kolorowo i ekologicznie.

 

M. Marecka

Wycieczka „Leśnych skrzatów” do Teatru Muzycznego w Poznaniu

 

Wycieczka „Leśnych skrzatów”
do Teatru Muzycznego w Poznaniu 

19.03.2018 r.

„Leśne skrzaty” wraz ze swoimi Paniami miały okazję obejrzeć naprawdę wyjątkowe przedstawienie Teatru Baniek Mydlanych pod tytułem „Dziwactwa mistrza Bulbulasa”. Mistrz Bulbulas miał dwóch uczniów: Mydlaneczkę i Bulbulka. To właśnie oni zaprezentowali dzieciom niesamowite mydlane show. Widzowie mieli okazję obejrzeć pokaz baniek mydlanych różnej wielkości – od tych najmniejszych po największe; tęczowe, kolorowe, które zamieniały się w białe chmury i znikały. Dodatkowych wrażeń i uroku niecodziennemu pokazowi baniek mydlanych dodawała oprawa muzyczna oraz oświetlenie, które potęgowało efekt wizualny podczas przedstawienia. Aktorzy zapraszali również do aktywnego udziału w przedstawieniu i wspólnej zabawie widownię, która zachwycona i pełna wrażeń na pewno na długo zapamięta to przedstawienie.

Elwira Fronczak
Jolanta Kłos
Danuta Skabara

Ciąg dalszy z cyklu : „Pięknieje nam przedszkole”

Ciąg dalszy z cyklu : „Pięknieje nam przedszkole”

Z przyjemnością informujemy, że w salach naszych wychowanków pojawiły się nowe wykładziny dywanowe. Do użytkowania oddano tez nowy odkurzacz piorący, dzięki któremu będzie można  utrzymać  czystość w salach w jeszcze większym stopniu , a przede wszystkim częściej toczyć walkę z roztoczami, kurzem i pyłkami. Zakup został sfinansowany z Funduszu Rady Rodziców, ze środków zgromadzonych dzięki hojności sponsorów i uczestników zabawy karnawałowej organizowanej przez Radę Rodziców przedszkola „Krasnal  Hałabała” w Kaźmierzu. Wszystkim, którzy wspierając działania Rady Rodziców przyczynili się do poprawienia komfortu dzieci podczas ich pobytu w przedszkolu serdecznie dziękujemy.

J.B

DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET

Dnia 08.03.2018 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kobiet małych i dużych, przedstawienie z tej okazji wystawiły dzieci z grup Jaskółki i Jeżyki pod kierunkiem pani V. Bączyk,      A. Bielik, K. Hasik, M.Owsiannej.

Dzień otwarty u Krasnala Hałabały

Dzień otwarty u Krasnala Hałabały

W sobotę 10 marca do naszego przedszkola zaprosiliśmy Rodziców i dzieci, które od września 2018 roku rozpoczną edukację przedszkolną. Nasze przyszłe przedszkolaki mogły wraz z rodzicami zwiedzać swój drugi dom, a także spróbować swych sił i możliwości w specjalnie przygotowanych kącikach. Tych kącików było sześć: sensoplastyczny, logopedyczny, plastyczny, matematyczny, ruchowy i teatralny. W każdym kąciku były przygotowane zabawy i gry, nad którymi czuwały nasze wspaniałe Panie. Podczas dnia otwartego można było zwiedzać przedszkole, np. zobaczyć kuchnię, spróbować pyszne wypieki w kawiarence, a także obejrzeć film przedstawiający życie przedszkolne. Każdy odwiedzający mógł porozmawiać z Panią Dyrektor, która z uśmiechem odpowiadała na pytania zarówno rodziców, jak i przedszkolaków. Wszyscy przekraczający próg naszego przedszkola byli witani przez Krasnala Hałabałę.
Te dwie godziny wspólnego spędzenia czasu upłynęły bardzo szybko i można było zobaczyć na twarzach zarówno rodziców,a w szczególności dzieci, że bardzo im się podobało. Wszystkim odwiedzającym bardzo dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że z takimi uśmiechami na twarzach zawitacie do nas we wrześniu.

PIĘKNIEJE NAM PRZEDSZKOLE

PIĘKNIEJE  NAM PRZEDSZKOLE

 W okresie ferii zimowych  ruszyły prace remontowe kolejnego gabinetu terapeutycznego w przedszkolu „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu. Koncepcja wnętrza zakładała stworzenie komfortowej
i przytulnej przestrzeni dla dzieci z różnych grup wiekowych o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Koszt prac remontowych został pokryty z budżetu przedszkolnego, część mebli pozyskano poprzez sponsoring firm. Dodatkowo zakupione zostały niezbędne sprzęty, pomoce dydaktyczne do terapii pedagogicznej  oraz  zajęć z sensoryki  małej.
W ekspresowym tempie wszystkie roboty zostały ukończone i już od marca  dzieci mogą korzystać z  wyremontowanej sali. Nowy gabinet został  właściwie przystosowany do potrzeb dzieci realizujących zajęcia z pomocy  psychologiczno -pedagogicznej . Oddana  sala  wzbudziła  zachwyt i radość nie tylko naszej kadry  ale również naszych milusińskich.

                                                                                                                   J.B